بلوک پرین | بلوک سبک پرین چیست ؟ نحوه اجرای بلوک پرین

بلوک پرین

بلوک پرین نوعی از بلوک سبک AAC است. این بلوک مانند پر بسیار سبک‌وزن است. به همین دلیل نام تجاری پرین برای آن انتخاب شده است. علت سبکی بلوک‌های  AAC ،تخلخل داخل بلوک‌هاست. (مانند سیپورکس، توتکس، هبلکس و پرین.) این تخلخل طی واکنش‌های شیمیایی هنگام ساخت بلوک به وجود می‌آید. واکنش‌های شیمیایی درون ماده‌ی اولیه در دستگاه‌های مخصوص رخ می‌دهد. این واکنش‌ها منجر به تولید حباب درون مواد می‌گردد. بخشی از حجم بلوک را همین حباب‌ها به خود اختصاص می‌دهند. به همین دلیل بلوک ساختاری با جرم پایین نسبت به حجم خود پیدا می‌کند.

اجرای بلوک پرین

اجرای بلوک پرین مانند سیپورکس و هبلکس به وسیله چسب مخصوص است. روش اعمال آن نیز مشابه چسب سیپورکس است. این روش اجرای بلوک پرین را در این مقاله شرح داده‌ایم. هنگام استفاده از چسب مخصوص سطح بلوک‌ها را برس می‌کشند. علت این عمل پاک کردن سطح بلوک از هرگونه آلودگی و گرد و غبار است. شرایط محیطی در اجرای بلوک‌ها بسیار اهمیت دارد. دما نباید کمتر از 10 درجه سانتی گراد باشد. محیط بهتر است گرم و خشک یا مرطوب باشد. در صورتی که دمای محیطی کمتر از ده درجه بود باید از آب گرم استفاده شود.

مزایا و معایب بلوک پرین

مزایا و معایب بلوک این بلوک نیز مشابه دیگر انواع بلوک سبک aac است. این بلوک‌ها عایق حرارت، برودت، رطوبت و صوت هستند. ضد زلزله بودن از مزایای دیگر آنهاست. همچنین در مقابل آتش از خومد مقاومت نشان می‌دهند. استحکام مناسبی دارند. مواد مورد استفاده از آنها همگی معدنی و طبیعی است. به همین دلیل این بلوک‌ها دوستدار محیط زیست هستند. در کل این مصالح امروزه مورد توجه سازنده‌ها قرار گرفته‌اند. قیمت بلوک پرین مانند قیمت بلوک سیپورکس ، نسبتا بالا است. اما استفاده از آن‌ها درمجموع باعث صرفه‌جویی چشمگیر در هزینه‌های ساخت می‌گردد.

برای آشنایی بیشتر با بلوک سبک یا بلوک aac بر روی آنها کلیک کنید.

ارتباط با ما