مراحل اجرای سرامیک بزرگ دیوار

اجرای سرامیک بزرگ دیوار یکی از کارهای سخت به شمار می‌رود چرا که تفاوت‌هایی با نصب سرامیک‌های معمولی دارد. اما کافیست درست و اصولی پیش بروید تا بتوانید این کار سخت را به بهترین شکل انجام دهید. در ادامه همراه‌مان باشید تا به شما در مورد مراحل نصب سرامیک بزرگ دیوار بگوییم که به سرامیک اسلب نیز شهرت دارد.

آماده کردن ابزارها و ترکیب مواد اولیه

برای نصب سرامیک بزرگ بر روی دیوار به این ابزارها نیاز دارید: گیره، چکش، دستگیره مخصوص حمل سرامیک سایز بزرگ، ماله، اره برقی یا فرز دستی. مواد مورد نیاز برای ملات را نیز باید آماده کنید و با کمک گرفتن از یک همزن الکتریکی، ملاتی یکدست بسازید. چون نصب سرامیک اسلب به ملات زیادی نیاز دارد و اگر ملات شما یکدست نباشد، زمینه چسبیدن، به خوبی فراهم نمی‌شود.

علامت‌گذاری سرامیک و برش آن

سرامیک سایز بزرگ دارای ابعاد مختلفی است  و از آنجا که نمی‌توانید همه آنها را به صورت کامل مورد استفاده قرار دهید، نیاز به برش خواهید داشت.  بنابراین میزان مورد نیاز خود را با ابزاری مانند ماژیک علامت‌گذاری کنید و سپس برش را انجام دهید.

توجه داشته باشید که اره های برقی و فرزهای دستی دارای تیغه‌های گرانیت بهترین وسیله برای برش سرامیک هستند. در نهایت می‌توانید از سرامیک بر و کاشی بر دستی برای جدا کردن قطعات مختلف بهره ببرید.

پوشاندن پشت سرامیک با ملات

پشت سرامیک را به صورت کاملا یکدست با ملات بپوشانید. بهتر است برای این کار از ماله‌های دندانه‌دار استفاده کنید.

بررسی تراز بودن و هموار بودن دیوار

سرامیک‌های بزرگ بسیار صاف هستند و باید حتما پیش از استفاده از آنها بر روی دیوار، وضعیت دیوار را با یک تراز معماری، بسنجید و ناهمواری‌های احتمالی را از بین ببرید.

پوشاندن دیوار با ملات و قرار دادن سرامیک

دیوار را به صورت کاملا یکپارچه با ملات بپوشانید و با استفاده از دستگیره‌های مخصوص و کمک همکاران خود، سرامیک را بلند کرده  و در جای مورد نظر قرار دهید.

استفاده از چکش پلاستیکی برای چسباندن کاشی

با ضربه‌های چکش پلاستیکی، اطمینان حاصل کنید که هوا زیر سرامیک نیست و به خوبی به دیوار چسبیده است.

قراردادن گیره‌های پلاستیکی

بین سرامیک ها از گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید تا به خوبی در کنار هم حفظ شوند. این گیره‌ها یک قسمت اضافی مثلثی‌شکل دارند که قابل تنظیم برای فشارها و فاصله‌های مختلف هستند.

استفاده از گیره‌های کششی

گیره‌‌‌های کششی با مکش به دو سرامیک وصل می‌شوند و امکان کشیدن سرامیک‌ها و نزدیک کردن آنها به یکدیگر را دارند.

علامت‌گذاری محل پریز، کلید و … . برش آنها

حتما با استفاده از متر و ابزارهای اندازه گیری محل پریزها، کلیدها و … را علامت‌گذاری کنید و با استفاده از یک فرز دستی و تیغه برش گرانیت، آن محل را برش دهید.

استفاده از دوغاب

فاصله بین سرامیک‌ها را با دوغاب پوششش دهید و در نهایت آنها را تمیز کنید.

سخن آخر

سرامیک‌های بزرگ یا اسلب‌ها نمای بسیار زیبایی به دیوار می‌دهند اما به کار بردن آنها نیاز به تجربه و نیروی متخصص دارد. در این زمینه می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.

ارتباط با ما