بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن

[av_heading heading=’بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jyb679yl’ admin_preview_bg=”]

تاریخچه بلوک های سبک AAC

در سال 1924 معماری سوئدی که در صدد ایجاد مصالح ساختمانی با ویژگی‌هایی شبیه چوب بود، به مصالحی دست یافت که نه تنها از جهت سبک وزنی و شناور بودن روی آب به چوب شباهت داشت بلکه دارای ویژگی‌هایی از قبیل عایق گرمایی مناسب، عایق صوت بودن نصب آسان، مقاوم در برابر تخریب و فساد ناشی از گزند موریانه و مورچه و سایر حشرات بود که در بخش مزایا به آنها اشاره می‌شود.

حدود ۴۵ سال پیش  در آلمان غربی آقای جوزف هبل، پیمانکار ساختمانی، مبادرت به مکانیزه کردنسیستم تولید این محصول با طراحی سیستم اندازه گیری، مخلوط کردن،  قالب گیریِ و برش نمود. سپس با اضافه کردن آرماتور مقاومت این محصول را افزایش داد. مهندسان معمار و مجریان ساختمانی به سرعت متوجه قابلیت‌ها و خصوصیت‌های بی نظیر این سیستم که بسیار سبک ولی با مقاومت بالا بود شدند و از این ویژگی‌ها در پروژه‌های خود استفاده کردند.

افزایش تقاضا برای استفاده از این نوع بتنباعث شد که تا سال ۱۹۹۵ میلادی ۵۱ کارخانه با تولیدی برابر با ۳۱ میلیون متر مکعب در سال در سراسر دنیا احداث گردد و تا سال ۱۹۹۸ میلادی این تعداد به ۱۵۰ واحد تولیدی با ظرفیت ۵۰ میلیون متر مکعب در سال افزایش یافت.

تولیدکنندگان عمده این محصول به ترتیب در قاره های اروپا، آسیا، آمریکا و اقیانوسیه قرار دارند. همچنین دو انجمن AACPA (انجمن AAC آمریکا) و EAACA (انجمن AACاروپا) در راستای حمایت از تولید و ترویج AAC در اروپا و آمریکا تأسیس گردیده‌اند.

تولید این محصول در ایران از سال ۱۳۵۳ آغاز و با پیشرفت تکنولوژی و به منظور عرضه مصالح ساختمانی نوین و کارا منطبق با مباحث ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان توسعه یافت.

Save
[/av_textblock]

[av_comments_list av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av_uid=’av-9vsws’]

ارتباط با ما