بلوک عایق چیست ؟

[av_heading heading=’بلوک عایق’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k59ea7mg’ admin_preview_bg=”]

عایق چیست؟

چه لزومی دارد که ساختمان‌ها عایق‌سازی شوند؟
عایق‌سازی به چه صورت انجام می‌گیرد؟
بلوک عایق چیست و چه انواعی از آن وجود دارد؟
این سوالات را در این نوشته پاسخ خواهیم داد. ما را همراهی کنید.

عایق چیست و چه لزومی دارد که ساختمان‌ها عایق‌سازی شوند؟

در مقاله‌ی اهمیت عایق‌سازی به طور کامل عایق را توضیح داده‌ایم. به فرآیندی که از انتقال و اتلاف انرژی جلوگیری کند عایق‌سازی گفته می‌شود. عایق‌سازی به شکل گرمایی و سرمایی و همینطور صوتی امکان‌پذیر است. امروزه اهمیت عایق نمودن ساختمان‌ها بسیار بالا رفته است. تا حدی که از سوی سازمان‌های مربوطه معیارها و قوانینی در این زمینه وضع شده است. سازندگان ساختمان باید به این بندهای قانونی ساختمان‌سازی وفادار باشند.

عایق‌سازی به چه صورت انجام می‌گیرد؟

پیشتر عایق‌سازی به روش‌های سنتی انجام می‌گرفت. به این شکل که پس از دیوارچینی و ساخت ساختمان، نسبت به عایق کردن آن اقدام می‌شد. امروزه از ابتدا ساختمان با بلوک‌های سبک عایق ساخته می‌شوند. بلوک‌های عایق از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند. همچنین در فضای شهری مانع انتقال صداهای مزاحم خارجی می‌شوند. مزیت دیگر این بلوک‌ها اینست که رطوبت را جذب نمی‌کنند.

بلوک عایق چیست و چه انواعی از آن وجود دارد؟

بلوک‌‎های عایق نوعی از بلوک‌های سبک هستند. آنها به دلیل تفاوت ساختاری با بلوک‌های سنتی، ساختمان را در برابر صوت، رطوبت، حرارت و برودت عایق‌سازی می‌کنند. بلوک عایق به دو شکل تولید می‌شود:

  1.  بلوک‌هایی که از یک لایه بتن و یک لایه استایرن ساخته می‌شوند
  2. بلوک‌هایی که به علت تخلخل یا حباب‌های هوای درونشان به شکل عایق عمل می‌کنند.

بلوک‌های عایق aac به شکل عایق صوتی دیوارهای داخلی مشترک و عایق صوتی اتاق خواب در دیوارهای داخلی بنا مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این دیوارها تا میزان بالایی از اتلاف گرما و هدر رفتن انرژی داخل خانه جلوگیری می‌کنند. شاید بتوان گفت تنها ایراد این بلوک‌ها در زمینه‌ی عایقسازی محدودیت استفاده از آنهاست. از بلوک سبک عایق نمی‌توان در دیوارهای باربر استفاده نمود.

[/av_textblock]

ارتباط با ما