تفاوت هبلکس و سیپورکس

[av_heading heading=’تفاوت هبلکس و سیپورکس’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2hcjiu0′ admin_preview_bg=”]

یکی از سوالاتی که برای فعالین در عرصه‌ی ساختمان سازی مطرح می گردد تفاوت هبلکس و سیپورکس است. اغلب پاسخ درستی به این سوال نمی‌دهند و تفاوت این دو را در ساختار و مواد تشکیل دهنده ی آن می‌دانند. بلوک سبک AAC  سیپورکس از طریق روش اتوکلاو ساخته می شود.

مراحل ساخت سیپورکس

در مرحله­‌ی ابتدایی، سیلیس (سیلیسیم دی اکسید یا سیلیس با فرمول شیمیایی ₂ SiO ، فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین) و آب را در دوغاب­‌های بزرگ مخلوط ، ساختاری گِل‌مانند را تولید می‌­کنند سپس آهک و سیمان خشک را به آن می­‌افزایند. غلظت ماده­‌ی حاصله باید مناسب باشد؛ نه خیلی خشک و نه رقیق. (همگی مواد مورد استفاده طبیعی و معدنی و تجدید پذیر هستند.)

مرحله­‌ی بعدی مرحله­‌ی قالب­‌گیری است. قالب­‌ها را تا نیمه از ماده، پر، و سپس هوادهی می­‌کنند. در این قسمت فعل و انفعالات شیمیاییِ به­‌وجود­آمده به تولید حباب­‌های هوا، درون ترکیب می­‌انجامد. در این مرحله لازم است با استفاده از تجهیزات و مراقبت‌های تخصصی ، از صعود حباب‌ها به سطح مایع جلوگیری شود. این فرآیند در دمای C°70  رخ می­‌دهد. سپس قالب­‌ها را برای برش در اندازه­‌های دلخواه، به بخش دیگری منتقل می‌­کنند.

دمای C ° 200 و فشار 12 اتمسفر، شرایط لازم و حیاتی در مرحله­‌ی سوم تولید بلوک­‌های سیپورکس است. با رعایت این عوامل و کنترل کیفیت ، محصولی ایمن، محکم و عایق تولید خواهد شد. در ادامه اتوکلاو صورت خواهد گرفت.

مراحل ساخت هبلکس

جالب است بدانید بلوک هبلکس نیز دقیقا از همین روش تولید می گردد و سیپورکس و هبلکس تنها در نام تجاری آن متفاوتند. در نتیجه هیچ فرقی بین بلوک سیپورکس و بلوک هبلکس وجود ندارد. و تنها در خصوص موارد برندیگ این تفاوت وجود دارد.

شرکت سازه سبک آرسام دارنده برند رسمی سیپورکس Siporex بوده و می توان به کیفیت محصولات این شرکت اعتماد نمود.

تفاوت لیکا و سیپورکس
Siporex via Hebelex

Save

Save

[/av_textblock]