چرا سیپورکس به‌صرفه است؟

[av_heading heading=’چرا سیپورکس به‌صرفه است؟’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k21ljkfi’ admin_preview_bg=”]

پس از آشنایی کامل با  سیپورکس و موارد استفاده‌ی آن، معایب، مزایا و ویژگی‌های کلی، سوالی که مطرح می‌شود این است که با وجود تمامی محاسن ذکر شده، چرا سیپورکس به‌صرفه است؟ پاسخ شما همینجاست! این مقاله را تا انتها بخوانید.

چرا استفاده از سیپورکس صرفه‌ی اقتصادی دارد؟
 1. استفاده از سیپورکس، به علت ابعاد آن و سطح یک‌دست و صاف، نیازمند زمان کمتری برای اجراست.
 2. نیازی به نیروی کار ماهر برای ساخت ساختمان‌هایی با بلوک سبک سیپورکس نیست، کافیست این عملیات تحت نظارت تیم حرفه‌ای انجام بگیرد.
 3. بلوک‌های سیپورکس عایق حرارتی و برودتی ه
  چرا سیپورکس به‌صرفه است؟
  سیپورکس

  ستند؛ این مسئله ساختمان را از عایق‌سازی مجدد بی‌نیاز می‌کند و اتلاف انرژی را به حداقل می‌رساند.

 4. این بلوک‌ها همچنین عایق صوتی هستند و میزان ورود و خروج صدا را تا حد بالایی کاهش می‌دهند.
 5. وزن پایین این بلوک‌ها نیز تاثیر به‌سزایی در به‌صرفه بودنشان دارد. سبکی بلوک‌ها باعث کاهش بار مرده‌ی ساختمان و هزینه‌های حاصل از آن می‌شود و نیاز به بتن و فولاد به این طریق کاهش میابد.
 6. در صورت استفاده از چسب مخصوص سیپورکس ، نیاز به استفاده از ملات کاهش میابد و از این طریق در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.
 7. ظاهر متناسب و ساختار منظم حاصل از اعمال بلوک‌ها ، نیاز به زیباسازی این بناها را کاهش می‌دهد و در صورتی که به شکل مطلوب و دقیق از آن استفاده شود تنها استفاده از گچ سفید کفایت می‌کند.
 8. سیپورکس ضایعات ندارد.
 9. این بلوک‌ها بسیار ماندگارند و نیاز به تعمیرات آنها در مقایسه با سایر تسهیلات ساختمانی کم است.
 10. انبارهای شرکت سیپورکس در تهران واقع شده‌اند و به این شکل در هزینه‌های نقل و انتقال آن و خسارات ناشی از مسیرهای طولانی صرفه‌جویی خواهد شد.

   به علت قیمت نسبتا بالای بلوک‌های سبک AAC در مقایسه با سایر مصالح، برخی از سازنده‌ها در ابتدا نسبت به استفاده‌ی آن موضع می‌گیرند. اما سازندگانی که با این بلوک‌ها کار کرده‌اند می‌دانند که در مجموعِ هزینه‌های صرف شده صرفه‌جویی خواهد شد. امیدوارم حالا بدانید چرا سیپورکس به‌صرفه است؟

[/av_textblock]